<< Július >>
30123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031123
 
Társulat
Művészek

Felméry Lili | magántáncosnő |  

Tanulmányok:
Magyar Táncművészeti Főiskola (2001-2010)
Royal Ballet School (Nagy-Britannia, 2008-2009)
Vaganova Akadémia (Oroszország, 2009, továbbképzés) 

Mesterek:
Dvorszky Erzsébet (Magyar Táncművészeti Főiskola)
Elina Palsina (Oroszország)
Dózsa Imre (Magyar Táncművészeti Főiskola)
Elvira Kukorina (Oroszország - Vaganova Akadémia)
Petal Miller-Ashmole (Nagy-Britannia-Royal Ballet School)
Irina A. Sitnikova (Oroszország - Vaganova Akadémia, továbbképzés)
Jeneses Andrea (Magyar Táncművészeti Főiskola) 

Tagság kezdete aMagyar Állami Operaházban:  2009. 

Szerepek:
Csajkovszij-Lindgren: A diótörő / Cukortündér
Drigo-Petipa: A kalóz /Pas de deux
Pugni-Vaganova: Diana és Actaeon / Pas de deux
Adam-Petipa: A kalóz / Pas de deux
D.F.Auber-V.Gsovsky: Grand pas classique
Mahler-I.Dózsa: Adagietto / Pas de deux
Brahms-I.Dózsa: Poco allegretto, Pas de deux
L.Minkus-M.Petipa: A bajadér / Gamzetti - Pas de deux
Minkus-Petipa: Don Quijote / Driád
Minkus-Petipa: Don Quijote / Kitry
Glazunov-Petipa: Raymonda
F. Chopin-Neumeier: Nocturnes
Léo Delibes-Arthur Saint-Léon: Coppelia-Swanilda
Adam, A.-Eldar Aliev.: Giselle / Giselle
Prokofjev, Sz.-Seregi László: Rómeó és Júlia / Júlia 

Kurzusok:
2002-2008-ig     Magyarország-Budapest: Magyar Táncművészeti Főiskola
(Igazgató: Dózsa Imre, Szakály György)
2005      Dánia-Koppenhága: Bartholin International Ballet Seminar
(Ole Brondum- Vivi Flindt)
2006      USA-Miami: Miami City Ballet School
(Igazgató: Edward and Linda Villella)
2008      USA-Houston: Houston Ballet Ben Stevenson Academy
(Intensive Workshop-Stanton Welch, American Festival for the Arts- Dr Michael Remson)
2009       Belgium (Irina Kolpakova) 

Vendégszereplések:
2002-2008:Magyar Állami Operaház, Művészetek Palotája, Nemzeti Táncszínház
2003: Románia (Marosvásárhelyi Színház)
2003: Svájc (l Octogone Théatre - Elisabeth Danailov)
2004: Csehország (Konzervatori Praha -Jaroslav Slavicky)
2005: Olaszország (Firenze, Max Ballet Academy- Teatro Contiere Florida)
2006: Németország (Stuttgart Ballet -Wüttemberg Opera House)
2008: Anglia (London, Royal Ballet: Manon) 

Versenyek:
Magyarország ( Budapest, School Competition, 2003-2007. I díj az aktuális években)
Németország (Berlin Kinderchoreographie Tanzrat (igazgató: Oleksi Bersmertni, elnök: Wladimir Wassiljew) - 2004. I. díj
Oroszország (Szentpétervár, International Ballet Competition-Vaganova Prix- 2006. (Natalia Makarova-Vera Dorofeeva) -Legjobb Partner Különdíja
Kína (Beijing Dance Academy, Wang Guobin-Xu Dingzhong) -2006. döntőbe jutás
Ausztria (Wien- Theater Akzent, Oesterreichischer Tanzrat) -2007. II. Díj és Különdíj
Svájc (Prix de Lausanne, Le President: Mr. John Neumeier) - 2008. II. Díj, - a legjobb női táncos díja
Magyarország (Budapest, International Ballet Competition Rudolf Nureyev) - 2008.II. díj 

 

Díjak: 

Junior Prima díj (2011) 

Legígéretesebb fiatal pályakezdő díja (2011) 

Legjobb végzős növendék (2010) 

 

Előadások: