Társulat

Golovyna Yuliya

Golovyna Yuliya

címzetes magántáncosnő, pilates oktató

Tagság kezdete a Magyar Állami Operaházban: 2015

Tanulmányok:
Kijevi Állami Balettakadémia (1998–2004)

Művészi pálya:
Magyar Nemzeti Balett – tánckari művész (2015–2017); címzetes magántáncos (2017–)
Ballet Verite, New York – magántáncos (2014–2015)
Young Dancers in Repertory – balett-tanár (2012–2015)
Connecticut Balett, Hartford, USA – magántáncos, balett-tanár (2012–2014)
Brightoni Balettszínház – balett-tanár, magántáncos (2012–2014)
Benjamin Briones Balett-társulat, New York – magántáncos (2012–2013)
Moszkvai Királyi Balett („The Crown of Russian Ballet”) – első magántáncos (2008–2012)
Birodalmi Orosz Balett, Moszkva – magántáncos (2004–2012)

Főbb szerepek:
Androsov/Ravel: Bolero – Két szóló papnő
Murdmaa/Orff: Carmina Burana – Angyal
Spielberger: Babar Layar – Pas de deux
Dantzig/Schayk/Csajkovszkij: A hattyúk tava – Odette, Pas de trois, Magyar tánc, Nápolyi tánc, Menyasszonyok tánca, Pas de six
MacMillan/Massenet/Yates: Manon – Kurtizán
Petipa/Emelianov/Wright/Csajkovszkij: Csipkerózsika – Auróra, Orgonatündér, Bátorság, Nagylelkűség, Kék madár pas de deux, Pas de quatre
Emelianov/Bizet/Scsedrin: Carmen – Két barátnő szóló
Coralli/Adam: Giselle – Mirtha, Paraszt pas de deux
Lavrovszkij/Gounod: Walpurgis-éj
Eagling/Solymosi/Csajkovszkij: A diótörő – Mária hercegnő, Baba, Spanyol tánc, Kínai tánc, Orosz tánc, Pas de trois, Szóló hópehely
Bryancev/Chopin: Ethereal Ball – 2. duett
Emelianov/Prokofjev: Hamupipőke – Tavasztündér, Téltündér
Raffael: Alice Csodaországban – Cheshire macska
Eifman/Rahmanyinov/Muszorgszkij/Wagner: A Karamazov-testvérek – Katyerina Ivanovna
Gorszkij/Petipa/Messerer/Minkus: Don Quijote – Grand pas de deux, A driádok királynője, Kitri barátnő
Seregi/Hacsaturján: Spartacus – Táncosnő

Előadásai az évadban

szeptember 18. 11:00
kortárs balett
Alexander Ekman / Lukács András / Sol León & Paul Lightfoot

ÚJ(RA) LENDÜLETBEN

Eiffel Műhelyház – Bánffy Miklós terem
szeptember 18. 19:00
kortárs balett
Alexander Ekman / Lukács András / Sol León & Paul Lightfoot

ÚJ(RA) LENDÜLETBEN

Eiffel Műhelyház – Bánffy Miklós terem
szeptember 19. 19:00
kortárs balett
Alexander Ekman / Lukács András / Sol León & Paul Lightfoot

ÚJ(RA) LENDÜLETBEN

Eiffel Műhelyház – Bánffy Miklós terem
szeptember 30. 19:00
klasszikus balett 8
Leonyid Lavrovszkij / Adolphe Adam

GISELLE

Erkel Színház – Nagyszínpad
október 3. 19:00
klasszikus balett 8
Leonyid Lavrovszkij / Adolphe Adam

GISELLE

Erkel Színház – Nagyszínpad
október 16. 11:00
klasszikus balett 12
Vaszilij Vajnonen / Michael Messerer / Borisz Aszafjev

PÁRIZS LÁNGJAI

Erkel Színház – Nagyszínpad
október 17. 11:00
klasszikus balett 12
Vaszilij Vajnonen / Michael Messerer / Borisz Aszafjev

PÁRIZS LÁNGJAI

Erkel Színház – Nagyszínpad
december 5. 11:00
klasszikus balett 6
Wayne Eagling / Solymosi Tamás / Pjotr Iljics Csajkovszkij

A DIÓTÖRŐ

Erkel Színház – Nagyszínpad
december 5. 18:00
klasszikus balett 6
Wayne Eagling / Solymosi Tamás / Pjotr Iljics Csajkovszkij

A DIÓTÖRŐ

Erkel Színház – Nagyszínpad
december 8. 19:00
klasszikus balett 6
Wayne Eagling / Solymosi Tamás / Pjotr Iljics Csajkovszkij

A DIÓTÖRŐ

Erkel Színház – Nagyszínpad
december 10. 19:00
klasszikus balett 6
Wayne Eagling / Solymosi Tamás / Pjotr Iljics Csajkovszkij

A DIÓTÖRŐ

Erkel Színház – Nagyszínpad
december 11. 18:00
klasszikus balett 6
Wayne Eagling / Solymosi Tamás / Pjotr Iljics Csajkovszkij

A DIÓTÖRŐ

Erkel Színház – Nagyszínpad
december 12. 11:00
klasszikus balett 6
Wayne Eagling / Solymosi Tamás / Pjotr Iljics Csajkovszkij

A DIÓTÖRŐ

Erkel Színház – Nagyszínpad
december 12. 18:00
klasszikus balett 6
Wayne Eagling / Solymosi Tamás / Pjotr Iljics Csajkovszkij

A DIÓTÖRŐ

Erkel Színház – Nagyszínpad
december 18. 11:00
klasszikus balett 6
Wayne Eagling / Solymosi Tamás / Pjotr Iljics Csajkovszkij

A DIÓTÖRŐ

Erkel Színház – Nagyszínpad
december 19. 11:00
klasszikus balett 6
Wayne Eagling / Solymosi Tamás / Pjotr Iljics Csajkovszkij

A DIÓTÖRŐ

Erkel Színház – Nagyszínpad
december 21. 11:00
klasszikus balett 6
Wayne Eagling / Solymosi Tamás / Pjotr Iljics Csajkovszkij

A DIÓTÖRŐ

Erkel Színház – Nagyszínpad
december 22. 19:00
klasszikus balett 6
Wayne Eagling / Solymosi Tamás / Pjotr Iljics Csajkovszkij

A DIÓTÖRŐ

Erkel Színház – Nagyszínpad
december 24. 11:00
klasszikus balett 6
Wayne Eagling / Solymosi Tamás / Pjotr Iljics Csajkovszkij

A DIÓTÖRŐ

Erkel Színház – Nagyszínpad
december 26. 18:00
klasszikus balett 6
Wayne Eagling / Solymosi Tamás / Pjotr Iljics Csajkovszkij

A DIÓTÖRŐ

Erkel Színház – Nagyszínpad
december 28. 11:00
klasszikus balett 6
Wayne Eagling / Solymosi Tamás / Pjotr Iljics Csajkovszkij

A DIÓTÖRŐ

Erkel Színház – Nagyszínpad
december 31. 11:00
klasszikus balett 6
Wayne Eagling / Solymosi Tamás / Pjotr Iljics Csajkovszkij

A DIÓTÖRŐ

Erkel Színház – Nagyszínpad
január 2. 11:00
klasszikus balett 6
Wayne Eagling / Solymosi Tamás / Pjotr Iljics Csajkovszkij

A DIÓTÖRŐ

Erkel Színház – Nagyszínpad
január 8. 18:00
klasszikus balett 6
Wayne Eagling / Solymosi Tamás / Pjotr Iljics Csajkovszkij

A DIÓTÖRŐ

Erkel Színház – Nagyszínpad
február 5. 11:00
klasszikus balett 6
Sir Frederick Ashton / Ferdinand Hérold

A ROSSZUL ŐRZÖTT LÁNY

Erkel Színház – Nagyszínpad
február 11. 19:00
klasszikus balett 6
Sir Frederick Ashton / Ferdinand Hérold

A ROSSZUL ŐRZÖTT LÁNY

Erkel Színház – Nagyszínpad
február 19. 11:00
klasszikus balett 6
Sir Frederick Ashton / Ferdinand Hérold

A ROSSZUL ŐRZÖTT LÁNY

Erkel Színház – Nagyszínpad
február 27. 19:00
klasszikus balett 6
Sir Frederick Ashton / Ferdinand Hérold

A ROSSZUL ŐRZÖTT LÁNY

Erkel Színház – Nagyszínpad
április 22. 20:00
klasszikus balett premier
M. Petipa / Solymosi T. / Mirzoyan A. / Prokofieva I. / W. Forsyte / H. Lander / L. Minkus / L. Delibes / F. Schubert /

KORLÁTOK NÉLKÜL

Eiffel Műhelyház – Bánffy Miklós terem
április 23. 11:00
klasszikus balett
M. Petipa / Solymosi T. / Mirzoyan A. / Prokofieva I. / W. Forsyte / H. Lander / L. Minkus / L. Delibes / F. Schubert /

KORLÁTOK NÉLKÜL

Eiffel Műhelyház – Bánffy Miklós terem
április 24. 19:00
klasszikus balett
M. Petipa / Solymosi T. / Mirzoyan A. / Prokofieva I. / W. Forsyte / H. Lander / L. Minkus / L. Delibes / F. Schubert /

KORLÁTOK NÉLKÜL

Eiffel Műhelyház – Bánffy Miklós terem
április 30. 11:00
klasszikus balett
M. Petipa / Solymosi T. / Mirzoyan A. / Prokofieva I. / W. Forsyte / H. Lander / L. Minkus / L. Delibes / F. Schubert /

KORLÁTOK NÉLKÜL

Eiffel Műhelyház – Bánffy Miklós terem
április 30. 19:00
klasszikus balett
M. Petipa / Solymosi T. / Mirzoyan A. / Prokofieva I. / W. Forsyte / H. Lander / L. Minkus / L. Delibes / F. Schubert /

KORLÁTOK NÉLKÜL

Eiffel Műhelyház – Bánffy Miklós terem
május 1. 11:00
klasszikus balett
M. Petipa / Solymosi T. / Mirzoyan A. / Prokofieva I. / W. Forsyte / H. Lander / L. Minkus / L. Delibes / F. Schubert /

KORLÁTOK NÉLKÜL

Eiffel Műhelyház – Bánffy Miklós terem
június 3. 20:00
kortárs balett premier
Venekei M. / T. Malandain / J. Kylián / I.Stravinsky / C. W. Gluck / W. A. Mozart

EGYENSÚLYBAN

Eiffel Műhelyház – Bánffy Miklós terem
június 4. 19:00
kortárs balett
Venekei M. / T. Malandain / J. Kylián / I.Stravinsky / C. W. Gluck / W. A. Mozart

EGYENSÚLYBAN

Eiffel Műhelyház – Bánffy Miklós terem
június 11. 19:00
kortárs balett
Venekei M. / T. Malandain / J. Kylián / I.Stravinsky / C. W. Gluck / W. A. Mozart

EGYENSÚLYBAN

Eiffel Műhelyház – Bánffy Miklós terem