Társulat

Melnyik Tatyjana

Melnyik Tatyjana

principál, a 2019/2020-as és a 2023/2024-es évad Étoile-ja

Tagság kezdete a Magyar Állami Operaházban: 2015

Tanulmányok:
Permi Balettakadémia (2006)

Versenyek:
Nemzetközi Balettverseny, Moszkva – 2. díj (2013)
Arabesque Nemzetközi Balettverseny – 3. díj (2012)

Díjak és elismerések:
A Magyar Nemzeti Balett Étoile-ja (2019/2020, 2023/2024)
Magyar Arany Érdemkereszttel kitüntetett (2021)
Az évad legjobb női táncművésze (2016, 2019)

Művészi pálya:
Sztanyiszlavszkij–Nyemirovics-Dancsenko Moszkvai Akadémiai Zenei Színház – szólótáncos (2013–2015)
Orosz Állami Balett (2006–2013)

Főbb szerepek:
Dantzig/Schayk/Csajkovszkij: A hattyúk tava – Odette/Odile
Eagling/Solymosi/Csajkovszkij: A diótörő – Mária hercegnő
Vajnonen/Csajkovszkij: A diótörő – Mária hercegnő
Petipa/Csajkovszkij: Csipkerózsika – Aurora
Petipa/Minkus: Don Quijote – Kitri
Petipa/Adam: Giselle – Giselle
Petipa/Csajkovszkij: A hattyúk tava – Odette/Odile
Ashton/Prokofjev: Hamupipőke – Hamupipőke
MacMillan/Massenet: Manon – Manon
MacMillan/Liszt: Mayerling – Stephanie hercegnő
Burmeister/Csajkovszkij: Hópelyhecske – Hópelyhecske
Petipa/Minkus: A bajadér – Nikia
Van Manen/Satie: Trois Gnossiennes
Van Manen/ különböző szerzők: Black Cake
Ashton/Hérold: A rosszul őrzött lány – Lise
Lander/Riisager: Etűdök
Cranko/ Csajkovszkij: Anyegin – Tatjána
Petipa/Deldevez/Minkus: Paquita – Paquita
Seregi/Prokofjev: Rómeó és Júlia - Júlia
Kylián/Mozart: Petite Mort

Előadásai az évadban

szeptember 28. 18:00
klasszikus balett főpróba
Marius Petipa – Alekszandr Gorszkij – Kaszjan Golejzovszkij – Michael Messerer / Ludwig Minkus

DON QUIJOTE

Magyar Állami Operaház
szeptember 30. 19:00
klasszikus balett
Marius Petipa – Alekszandr Gorszkij – Kaszjan Golejzovszkij – Michael Messerer / Ludwig Minkus

DON QUIJOTE

Magyar Állami Operaház
21. Miller Lajos bérlet
A jegyek pillanatnyi ára a kereslet-kínálat függvényében változhat.
október 4. 19:00
klasszikus balett
Marius Petipa – Alekszandr Gorszkij – Kaszjan Golejzovszkij – Michael Messerer / Ludwig Minkus

DON QUIJOTE

Magyar Állami Operaház
12. Róka István bérlet
október 14. 19:00
kortárs balett 12
Seregi László / Aram Iljics Hacsaturján

SPARTACUS

Magyar Állami Operaház
05. Hágai Katalin bérlet
október 20. 19:00
kortárs balett 12
Seregi László / Aram Iljics Hacsaturján

SPARTACUS

Magyar Állami Operaház
15. Szakály György bérlet
december 1. 11:00
klasszikus balett 6
Wayne Eagling – Solymosi Tamás / Pjotr Iljics Csajkovszkij

A DIÓTÖRŐ

Magyar Állami Operaház
december 2. 18:00
klasszikus balett 6
Wayne Eagling – Solymosi Tamás / Pjotr Iljics Csajkovszkij

A DIÓTÖRŐ

Magyar Állami Operaház
december 6. 19:00
klasszikus balett 6
Wayne Eagling – Solymosi Tamás / Pjotr Iljics Csajkovszkij

A DIÓTÖRŐ

Magyar Állami Operaház
december 22. 19:00
klasszikus balett 6
Wayne Eagling – Solymosi Tamás / Pjotr Iljics Csajkovszkij

A DIÓTÖRŐ

Magyar Állami Operaház
december 24. 11:00
klasszikus balett 6
Wayne Eagling – Solymosi Tamás / Pjotr Iljics Csajkovszkij

A DIÓTÖRŐ

Magyar Állami Operaház
december 25. 18:00
klasszikus balett 6
Wayne Eagling – Solymosi Tamás / Pjotr Iljics Csajkovszkij

A DIÓTÖRŐ

Magyar Állami Operaház
december 26. 18:00
klasszikus balett 6
Wayne Eagling – Solymosi Tamás / Pjotr Iljics Csajkovszkij

A DIÓTÖRŐ

Magyar Állami Operaház
december 28. 11:00
klasszikus balett 6
Wayne Eagling – Solymosi Tamás / Pjotr Iljics Csajkovszkij

A DIÓTÖRŐ

Magyar Állami Operaház
január 13. 19:00
neoklasszikus balett 12
John Cranko / Pjotr Iljics Csajkovszkij – Kurt-Heinz Stolze

ANYEGIN

Magyar Állami Operaház
05. Hágai Katalin bérlet
január 17. 19:00
neoklasszikus balett 12
John Cranko / Pjotr Iljics Csajkovszkij – Kurt-Heinz Stolze

ANYEGIN

Magyar Állami Operaház
15. Szakály György bérlet
január 20. 11:00
neoklasszikus balett 12
John Cranko / Pjotr Iljics Csajkovszkij – Kurt-Heinz Stolze

ANYEGIN

Magyar Állami Operaház
09. Pongor Ildikó bérlet