Társulat

Melnik Tatiana

Melnik Tatiana

principál, a 2019/2020-as évad Étoile-ja

Tagság kezdete a Magyar Állami Operaházban: 2015

Tanulmányok:
Koreográfiai Akadémia, Perm (2006)

Versenyek:
Nemzetközi Balettverseny, Moszkva – 2. díj (2013)
Arabesque Nemzetközi Balettverseny – 3. díj (2012)

Művészi pálya:
Sztanyiszlavszkij–Nyemirovics-Dancsenko Moszkvai Akadémiai Zenei Színház – szólótáncos (2013–)
Orosz Állami Balett (2006–2013)

Főbb szerepek:
Dantzig/Schayk/Csajkovszkij: A hattyúk tava – Odette/Odile
Eagling/Solymosi/Csajkovszkij: A diótörő – Mária hercegnő
Petipa/Csajkovszkij: Csipkerózsika – Aurora
Petipa/Minkus: Don Quijote – Kitri
Petipa/Adam: Giselle – Giselle
Petipa/Csajkovszkij: A hattyúk tava – Odette/Odile
Ashton/Prokofjev: Hamupipőke – Hamupipőke
McMillan/Massenet: Manon – Manon
McMillan/Liszt: Mayerling – Stephanie hercegnő
Vajnonen/Csajkovszkij: A diótörő – Mária hercegnő
Burmeister/Csajkovszkij: Hópelyhecske – Hópelyhecske
Petipa/Minkus: A bajadér – Nikia

Előadásai az évadban

december 23. 11:00
klasszikus balett 6
Wayne Eagling / Solymosi Tamás / Pjotr Iljics Csajkovszkij

A DIÓTÖRŐ

Erkel Színház – Nagyszínpad
december 26. 11:00
klasszikus balett 6
Wayne Eagling / Solymosi Tamás / Pjotr Iljics Csajkovszkij

A DIÓTÖRŐ

Erkel Színház – Nagyszínpad
december 28. 18:00
klasszikus balett 6
Wayne Eagling / Solymosi Tamás / Pjotr Iljics Csajkovszkij

A DIÓTÖRŐ

Erkel Színház – Nagyszínpad
január 2. 11:00
klasszikus balett 6
Wayne Eagling / Solymosi Tamás / Pjotr Iljics Csajkovszkij

A DIÓTÖRŐ

Erkel Színház – Nagyszínpad
január 8. 18:00
klasszikus balett 6
Wayne Eagling / Solymosi Tamás / Pjotr Iljics Csajkovszkij

A DIÓTÖRŐ

Erkel Színház – Nagyszínpad
február 5. 19:00
klasszikus balett 6
Sir Frederick Ashton / Ferdinand Hérold

A ROSSZUL ŐRZÖTT LÁNY

Erkel Színház – Nagyszínpad
február 11. 19:00
klasszikus balett 6
Sir Frederick Ashton / Ferdinand Hérold

A ROSSZUL ŐRZÖTT LÁNY

Erkel Színház – Nagyszínpad
február 13. 11:00
klasszikus balett 6
Sir Frederick Ashton / Ferdinand Hérold

A ROSSZUL ŐRZÖTT LÁNY

Erkel Színház – Nagyszínpad
március 16. 19:00
balett 14
Sir Kenneth MacMillan / Liszt Ferenc / John Lanchbery

MAYERLING

Magyar Állami Operaház
március 24. 19:00
balett 14
Sir Kenneth MacMillan / Liszt Ferenc / John Lanchbery

MAYERLING

Magyar Állami Operaház
április 22. 20:00
klasszikus balett premier
M. Petipa / Solymosi T. / Mirzoyan A. / Prokofieva I. / W. Forsyte / H. Lander / L. Minkus / L. Delibes / F. Schubert /

KORLÁTOK NÉLKÜL

Eiffel Műhelyház – Bánffy Miklós terem
április 30. 11:00
klasszikus balett
M. Petipa / Solymosi T. / Mirzoyan A. / Prokofieva I. / W. Forsyte / H. Lander / L. Minkus / L. Delibes / F. Schubert /

KORLÁTOK NÉLKÜL

Eiffel Műhelyház – Bánffy Miklós terem
április 30. 19:00
klasszikus balett
M. Petipa / Solymosi T. / Mirzoyan A. / Prokofieva I. / W. Forsyte / H. Lander / L. Minkus / L. Delibes / F. Schubert /

KORLÁTOK NÉLKÜL

Eiffel Műhelyház – Bánffy Miklós terem
május 21. 18:00
balett 14
Seregi László / Szergej Prokofjev

RÓMEÓ ÉS JÚLIA

Magyar Állami Operaház
május 27. 18:00
balett 14
Seregi László / Szergej Prokofjev

RÓMEÓ ÉS JÚLIA

Magyar Állami Operaház
június 3. 20:00
kortárs balett premier
Venekei M. / T. Malandain / J. Kylián / I.Stravinsky / C. W. Gluck / W. A. Mozart

EGYENSÚLYBAN

Eiffel Műhelyház – Bánffy Miklós terem
június 4. 19:00
kortárs balett
Venekei M. / T. Malandain / J. Kylián / I.Stravinsky / C. W. Gluck / W. A. Mozart

EGYENSÚLYBAN

Eiffel Műhelyház – Bánffy Miklós terem
június 11. 19:00
kortárs balett
Venekei M. / T. Malandain / J. Kylián / I.Stravinsky / C. W. Gluck / W. A. Mozart

EGYENSÚLYBAN

Eiffel Műhelyház – Bánffy Miklós terem
június 25. 11:00
balett 12
John Cranko / Pjotr Iljics Csajkovszkij / Kurt-Heinz Stolze

ANYEGIN

Magyar Állami Operaház
június 26. 19:00
balett 12
John Cranko / Pjotr Iljics Csajkovszkij / Kurt-Heinz Stolze

ANYEGIN

Magyar Állami Operaház
június 29. 19:00
balett 12
John Cranko / Pjotr Iljics Csajkovszkij / Kurt-Heinz Stolze

ANYEGIN

Magyar Állami Operaház