Társulat

Mirzoyan Albert

balettmester, művészeti főtanácsadó

Tagság kezdete a Magyar Állami Operaházban: 2020

Tanulmányok és kurzusok:
Vaganova Balettakadémia, Szentpétervár (1973–1975, 1994–1998)

Művészi pálya:
Bécsi Állami Operaház balettmestere (2008–2020)
Sunhwa Művészeti Iskola művészeti igazgatója, Szöul, Dél-Korea (2006–2008)
Vaganova Balettakadémia balettmestere, Szentpétervár (1993–2006)
Universal Ballet Company vendég balettmestere, Szöul, Dél-Korea (1995–2008)
Mariinszkij Színház balettmestere (1995–2001)
Mariinszkij Színház balettművésze (1975–1995)


Koreográfiai tevékenység:
Koreográfia a Bécsi Állami Operaház operabáljára (2013)
Számos koreográfia a Vaganova Balettakadémia, a SunHwa művészeti iskola (Szöul, Dél-Korea), a Bécsi Állami Operaház balettakadémiája és a jereváni Balettakadémia számára: Verdi pas de deux, Admiration of Rhythm, Wrong number, Girl from Saragoza, Blue, blue dreaming, Classical composition

Mesterkurzusok:
Theatre Coliseum (London), Metropolitan Opera (New York), Teatro de Colon (Buenos Aires), Bécsi Állami Operaház, Svéd Királyi Opera (Stockholm), Görög Nemzeti Operaház (Athén)

Előadásai az évadban

szeptember 24. 19:00
klasszikus balett 8
Leonyid Lavrovszkij / Adolphe Adam

Giselle

Erkel Színház – Nagyszínpad
szeptember 25. 19:00
klasszikus balett 8
Leonyid Lavrovszkij / Adolphe Adam

Giselle

Erkel Színház – Nagyszínpad
szeptember 26. 11:00
klasszikus balett 8
Leonyid Lavrovszkij / Adolphe Adam

Giselle

Erkel Színház – Nagyszínpad
szeptember 30. 19:00
klasszikus balett 8
Leonyid Lavrovszkij / Adolphe Adam

Giselle

Erkel Színház – Nagyszínpad
október 3. 11:00
klasszikus balett 8
Leonyid Lavrovszkij / Adolphe Adam

Giselle

Erkel Színház – Nagyszínpad
október 3. 19:00
klasszikus balett 8
Leonyid Lavrovszkij / Adolphe Adam

Giselle

Erkel Színház – Nagyszínpad
október 8. 19:00
klasszikus balett 12 premier
Vaszilij Vajnonen / Michael Messerer / Borisz Aszafjev

Párizs lángjai

Erkel Színház – Nagyszínpad
október 9. 19:00
klasszikus balett 12
Vaszilij Vajnonen / Michael Messerer / Borisz Aszafjev

Párizs lángjai

Erkel Színház – Nagyszínpad
október 10. 11:00
klasszikus balett 12
Vaszilij Vajnonen / Michael Messerer / Borisz Aszafjev

Párizs lángjai

Erkel Színház – Nagyszínpad
október 10. 19:00
klasszikus balett 12
Vaszilij Vajnonen / Michael Messerer / Borisz Aszafjev

Párizs lángjai

Erkel Színház – Nagyszínpad
október 16. 11:00
klasszikus balett 12
Vaszilij Vajnonen / Michael Messerer / Borisz Aszafjev

Párizs lángjai

Erkel Színház – Nagyszínpad
október 17. 11:00
klasszikus balett 12
Vaszilij Vajnonen / Michael Messerer / Borisz Aszafjev

Párizs lángjai

Erkel Színház – Nagyszínpad
december 18. 11:00
klasszikus balett 6
Wayne Eagling / Solymosi Tamás / Pjotr Iljics Csajkovszkij

A diótörő

Erkel Színház – Nagyszínpad
december 19. 11:00
klasszikus balett 6
Wayne Eagling / Solymosi Tamás / Pjotr Iljics Csajkovszkij

A diótörő

Erkel Színház – Nagyszínpad
január 2. 11:00
klasszikus balett 6
Wayne Eagling / Solymosi Tamás / Pjotr Iljics Csajkovszkij

A diótörő

Erkel Színház – Nagyszínpad
január 8. 11:00
klasszikus balett 6
Wayne Eagling / Solymosi Tamás / Pjotr Iljics Csajkovszkij

A diótörő

Erkel Színház – Nagyszínpad
január 8. 18:00
klasszikus balett 6
Wayne Eagling / Solymosi Tamás / Pjotr Iljics Csajkovszkij

A diótörő

Erkel Színház – Nagyszínpad
február 5. 11:00
klasszikus balett 6
Sir Frederick Ashton / Ferdinand Hérold

A rosszul őrzött lány

Erkel Színház – Nagyszínpad
február 5. 19:00
klasszikus balett 6
Sir Frederick Ashton / Ferdinand Hérold

A rosszul őrzött lány

Erkel Színház – Nagyszínpad
február 11. 19:00
klasszikus balett 6
Sir Frederick Ashton / Ferdinand Hérold

A rosszul őrzött lány

Erkel Színház – Nagyszínpad
február 13. 11:00
klasszikus balett 6
Sir Frederick Ashton / Ferdinand Hérold

A rosszul őrzött lány

Erkel Színház – Nagyszínpad
február 19. 11:00
klasszikus balett 6
Sir Frederick Ashton / Ferdinand Hérold

A rosszul őrzött lány

Erkel Színház – Nagyszínpad
február 19. 19:00
klasszikus balett 6
Sir Frederick Ashton / Ferdinand Hérold

A rosszul őrzött lány

Erkel Színház – Nagyszínpad
február 26. 11:00
klasszikus balett 6
Sir Frederick Ashton / Ferdinand Hérold

A rosszul őrzött lány

Erkel Színház – Nagyszínpad
február 26. 19:00
klasszikus balett 6
Sir Frederick Ashton / Ferdinand Hérold

A rosszul őrzött lány

Erkel Színház – Nagyszínpad
február 27. 19:00
klasszikus balett 6
Sir Frederick Ashton / Ferdinand Hérold

A rosszul őrzött lány

Erkel Színház – Nagyszínpad
március 14. 19:00
balett 18 premier
Sir Kenneth MacMillan / Liszt Ferenc / John Lanchbery

Mayerling

Operaház – Nagyszínpad
március 16. 19:00
balett 18
Sir Kenneth MacMillan / Liszt Ferenc / John Lanchbery

Mayerling

Operaház – Nagyszínpad
március 19. 11:00
balett 18
Sir Kenneth MacMillan / Liszt Ferenc / John Lanchbery

Mayerling

Operaház – Nagyszínpad
március 24. 19:00
balett 18
Sir Kenneth MacMillan / Liszt Ferenc / John Lanchbery

Mayerling

Operaház – Nagyszínpad
március 26. 19:00
balett 18
Sir Kenneth MacMillan / Liszt Ferenc / John Lanchbery

Mayerling

Operaház – Nagyszínpad
március 27. 19:00
balett 18
Sir Kenneth MacMillan / Liszt Ferenc / John Lanchbery

Mayerling

Operaház – Nagyszínpad
március 30. 19:00
balett 18
Sir Kenneth MacMillan / Liszt Ferenc / John Lanchbery

Mayerling

Operaház – Nagyszínpad
április 2. 19:00
balett 18
Sir Kenneth MacMillan / Liszt Ferenc / John Lanchbery

Mayerling

Operaház – Nagyszínpad
május 20. 18:00
balett főpróba
Seregi László / Szergej Prokofjev

Rómeó és Júlia

Operaház – Nagyszínpad
május 21. 11:00
balett
Seregi László / Szergej Prokofjev

Rómeó és Júlia

Operaház – Nagyszínpad
május 21. 19:00
balett
Seregi László / Szergej Prokofjev

Rómeó és Júlia

Operaház – Nagyszínpad
május 22. 11:00
balett
Seregi László / Szergej Prokofjev

Rómeó és Júlia

Operaház – Nagyszínpad
május 26. 19:00
balett
Seregi László / Szergej Prokofjev

Rómeó és Júlia

Operaház – Nagyszínpad
május 27. 19:00
balett
Seregi László / Szergej Prokofjev

Rómeó és Júlia

Operaház – Nagyszínpad
május 28. 19:00
balett
Seregi László / Szergej Prokofjev

Rómeó és Júlia

Operaház – Nagyszínpad
május 29. 19:00
balett
Seregi László / Szergej Prokofjev

Rómeó és Júlia

Operaház – Nagyszínpad
június 25. 11:00
balett 12
John Cranko / Pjotr Iljics Csajkovszkij / Kurt-Heinz Stolze

Anyegin

Operaház – Nagyszínpad
június 26. 11:00
balett 12
John Cranko / Pjotr Iljics Csajkovszkij / Kurt-Heinz Stolze

Anyegin

Operaház – Nagyszínpad
június 26. 19:00
balett 12
John Cranko / Pjotr Iljics Csajkovszkij / Kurt-Heinz Stolze

Anyegin

Operaház – Nagyszínpad
június 29. 19:00
balett 12
John Cranko / Pjotr Iljics Csajkovszkij / Kurt-Heinz Stolze

Anyegin

Operaház – Nagyszínpad
június 30. 19:00
balett 12
John Cranko / Pjotr Iljics Csajkovszkij / Kurt-Heinz Stolze

Anyegin

Operaház – Nagyszínpad