Társulat

Pap Adrienn

Pap Adrienn

magántáncosnő
 

Tagság kezdete a Magyar Állami Operaházban: 2004

Tanulmányok:
Magyar Táncművészeti Főiskola (2005)

Kurzusok:
Ballet des Jeunes d' Europe (2003)
North Carolina School of the Arts (2002)
Palucca Schule, Drezda (2001)

Versenyek:
Várnai Nemzetközi Balettverseny (2004)
Bécsi Nemzetközi Balettverseny (2001)

Díjak és elismerések:
Harangozó Gyula-díj (2016)
Magyar Ezüst Érdemkereszt (2013)
Junior Prima díj (2012)
Vécsey Elvira-díj (2004)

Főbb szerepek:
Dantzig/Schayk/Csajkovszkij: A hattyúk tava – Pas de trois
Eagling/Solymosi/Csajkovszkij: A diótörő – Mária hercegnő
Vajnonen/Csajkovszkij: A diótörő  Mária hercegnő
Ashton/Hérold: A rosszul őrzött lány  Lise
Lavrovszkij/Adam: Giselle  Giselle, Paraszt pas de deux
Cranko/Csajkovszkij: Anyegin  Olga
Seregi/Delibes: Sylvia  Sylvia
ifj. Harangozó/Kocsák: Hófehérke és a 7 törpe  Hófehérke
MacMillan/Liszt: Mayerling  Stephanie
Seregi/Mendelsshon: A szentivánéji álom  Hermia
Hynd/Lehár: A víg özvegy  Valencienne
Balanchine/Csajkovszkij: Pas de deux
Balanchine/Bach: Concerto Barocco
Balanchine/Gershwin: Who Cares?
Balanchine/Csajkovszkij: Szerenád
Román/Bartók: A fából faragott királyfi  Királykisasszony
Pártay/Liszt/Wagner/Berlioz: Aranyecset  Charlotte
Petipa/ifj. Harangozó/Pongor/Fajth/Minkus: Don Quijote  Két barátnő, Ámor
Seregi/Dohnányi: Változatok egy gyermekdalra
Dawson/Richter: A napfény természete
Kylián/Mozart: Petite Mort
Lukács/Glass: Örvény

Előadásai az évadban

szeptember 17. 20:00
kortárs balett premier
Alexander Ekman / Lukács András / Sol León & Paul Lightfoot

ÚJ(RA) LENDÜLETBEN

Eiffel Műhelyház – Bánffy Miklós terem
szeptember 19. 11:00
kortárs balett
Alexander Ekman / Lukács András / Sol León & Paul Lightfoot

ÚJ(RA) LENDÜLETBEN

Eiffel Műhelyház – Bánffy Miklós terem
szeptember 22. 20:00
kortárs balett
Alexander Ekman / Lukács András / Sol León & Paul Lightfoot

ÚJ(RA) LENDÜLETBEN

Eiffel Műhelyház – Bánffy Miklós terem
szeptember 30. 19:00
klasszikus balett 8
Leonyid Lavrovszkij / Adolphe Adam

GISELLE

Erkel Színház – Nagyszínpad
október 3. 11:00
klasszikus balett 8
Leonyid Lavrovszkij / Adolphe Adam

GISELLE

Erkel Színház – Nagyszínpad
október 9. 19:00
klasszikus balett 12
Vaszilij Vajnonen / Michael Messerer / Borisz Aszafjev

PÁRIZS LÁNGJAI

Erkel Színház – Nagyszínpad
október 10. 19:00
klasszikus balett 12
Vaszilij Vajnonen / Michael Messerer / Borisz Aszafjev

PÁRIZS LÁNGJAI

Erkel Színház – Nagyszínpad
október 29. 20:00
kortárs balett premier
W. McGregor / J. Talbot / J. White / S. Eyal / G.Behar / A. Ekman / M. Karlsson / E. Satie / A. Brun

KON-TAKT(S)

Eiffel Műhelyház – Bánffy Miklós terem
október 30. 19:00
kortárs balett
W. McGregor / J. Talbot / J. White / S. Eyal / G.Behar / A. Ekman / M. Karlsson / E. Satie / A. Brun

KON-TAKT(S)

Eiffel Műhelyház – Bánffy Miklós terem
október 31. 11:00
kortárs balett
W. McGregor / J. Talbot / J. White / S. Eyal / G.Behar / A. Ekman / M. Karlsson / E. Satie / A. Brun

KON-TAKT(S)

Eiffel Műhelyház – Bánffy Miklós terem
november 5. 20:00
kortárs balett
W. McGregor / J. Talbot / J. White / S. Eyal / G.Behar / A. Ekman / M. Karlsson / E. Satie / A. Brun

KON-TAKT(S)

Eiffel Műhelyház – Bánffy Miklós terem
november 6. 19:00
kortárs balett
W. McGregor / J. Talbot / J. White / S. Eyal / G.Behar / A. Ekman / M. Karlsson / E. Satie / A. Brun

KON-TAKT(S)

Eiffel Műhelyház – Bánffy Miklós terem
november 7. 19:00
kortárs balett
W. McGregor / J. Talbot / J. White / S. Eyal / G.Behar / A. Ekman / M. Karlsson / E. Satie / A. Brun

KON-TAKT(S)

Eiffel Műhelyház – Bánffy Miklós terem
november 11. 20:00
kortárs balett
W. McGregor / J. Talbot / J. White / S. Eyal / G.Behar / A. Ekman / M. Karlsson / E. Satie / A. Brun

KON-TAKT(S)

Eiffel Műhelyház – Bánffy Miklós terem
december 5. 11:00
klasszikus balett 6
Wayne Eagling / Solymosi Tamás / Pjotr Iljics Csajkovszkij

A DIÓTÖRŐ

Erkel Színház – Nagyszínpad
december 11. 18:00
klasszikus balett 6
Wayne Eagling / Solymosi Tamás / Pjotr Iljics Csajkovszkij

A DIÓTÖRŐ

Erkel Színház – Nagyszínpad
december 12. 18:00
klasszikus balett 6
Wayne Eagling / Solymosi Tamás / Pjotr Iljics Csajkovszkij

A DIÓTÖRŐ

Erkel Színház – Nagyszínpad
február 5. 11:00
klasszikus balett 6
Sir Frederick Ashton / Ferdinand Hérold

A ROSSZUL ŐRZÖTT LÁNY

Erkel Színház – Nagyszínpad
február 19. 11:00
klasszikus balett 6
Sir Frederick Ashton / Ferdinand Hérold

A ROSSZUL ŐRZÖTT LÁNY

Erkel Színház – Nagyszínpad
március 16. 19:00
balett 14
Sir Kenneth MacMillan / Liszt Ferenc / John Lanchbery

MAYERLING

Magyar Állami Operaház
március 24. 19:00
balett 14
Sir Kenneth MacMillan / Liszt Ferenc / John Lanchbery

MAYERLING

Magyar Állami Operaház
április 22. 20:00
klasszikus balett premier
M. Petipa / Solymosi T. / Mirzoyan A. / Prokofieva I. / W. Forsyte / H. Lander / L. Minkus / L. Delibes / F. Schubert /

KORLÁTOK NÉLKÜL

Eiffel Műhelyház – Bánffy Miklós terem
április 30. 11:00
klasszikus balett
M. Petipa / Solymosi T. / Mirzoyan A. / Prokofieva I. / W. Forsyte / H. Lander / L. Minkus / L. Delibes / F. Schubert /

KORLÁTOK NÉLKÜL

Eiffel Műhelyház – Bánffy Miklós terem
június 4. 11:00
kortárs balett
Venekei M. / T. Malandain / J. Kylián / I.Stravinsky / C. W. Gluck / W. A. Mozart

EGYENSÚLYBAN

Eiffel Műhelyház – Bánffy Miklós terem
június 5. 11:00
kortárs balett
Venekei M. / T. Malandain / J. Kylián / I.Stravinsky / C. W. Gluck / W. A. Mozart

EGYENSÚLYBAN

Eiffel Műhelyház – Bánffy Miklós terem
június 10. 20:00
kortárs balett
Venekei M. / T. Malandain / J. Kylián / I.Stravinsky / C. W. Gluck / W. A. Mozart

EGYENSÚLYBAN

Eiffel Műhelyház – Bánffy Miklós terem
június 25. 11:00
balett 12
John Cranko / Pjotr Iljics Csajkovszkij / Kurt-Heinz Stolze

ANYEGIN

Magyar Állami Operaház
június 26. 19:00
balett 12
John Cranko / Pjotr Iljics Csajkovszkij / Kurt-Heinz Stolze

ANYEGIN

Magyar Állami Operaház