Társulat

Rónai András

Rónai András

első magántáncos

Tagság kezdete a Magyar Állami Operaházban: 2016

Tanulmányok:
Magyar Táncművészeti Főiskola (2004–2013)
Vaganova Balettakadémia (2011)

Kurzusok:
Nemzetközi Nyári Kurzus, Wolfsegg (2010)
North Carolina Dance Theater nyári kurzusa (2009)

Versenyek:
Várna Nemzetközi Balettverseny - Várna különdíj (2018)
Nurejev Nemzetközi Balettverseny – 1. helyezés (2013)
Várnai Nemzetközi Balettverseny – Döntős (2012)
Isztambuli Nemzetközi Balettverseny – 2. helyezés (2012)
Helsinki Nemzetközi Balettverseny – Döntős (2012)
Magyar Táncművészeti Főiskola háziversenye – 1. helyezés (2010)
Lausanne-i Nemzetközi Balettverseny (2010)
Bécsi Nemzetközi Balettverseny – 1. helyezés (2007)

Díjak és elismerések:
Az évad kartáncosa, Magyar Állami Operaház (2016/2017)
Az év növendéke, Magyar Táncművészeti Főiskola (2013)
Gundel művészeti díj (2012)
Vadady Ágnes-díj tánctanulóknak (2011)

Művészi pálya:
Orlando Ballet, USA (2014–2016)
Boston Ballet, USA (2013–2014)
Thália Színház (2007–2009)
Budapesti Operettszínház (2002–2009)

Főbb szerepek:
Seregi/Prokofjev: Rómeó és Júlia - Rómeó
Vajnonen/Messerer/Aszafjev: Párizs lángjai - Philippe, marseille-i
Eagling/Solymosi/Csajkovszkij: A diótörő – Unokaöccs/Diótörő herceg, Kínai szóló, Orosz szóló
Ashton/Hérold: A rosszul őrzött lány – Colas, Alain
Holmes/Solymosi/Drigo/Oldenburg/Adam/Pugni/Delibes: A kalóz – Ali a rabszolga szóló
Cranko/Csajkovszkij: Anyegin – Lenszkij, Orosz tánc
Ifj. Harangozó/Kocsák: Hófehérke és a 7 törpe – Kuka
Venekei/Williams/Dés: A vágy villamosa – Stanley, Pablo
MacMillan/Liszt/Lanchbery: Mayerling - Bratfisch
Zaharov/Aszafjev: A bahcsiszeráji szökőkút – Nurali, a tatár vezér
Lavrovszkij/Adam: Giselle - Paraszt Pas de deux
Seregi/Hacsaturján: Spartacus – Gladiátor, Gad
Eifman/Rahmanyinov/Muszorgszkij/Wagner: Karamazov testvérek – Dimitrij
Messerer/Minkus: Don Quijote – Cigánytánc
MacMillan/Massenet/Yates: Manon - A koldusok vezetője
Pártay/Csajkovszkij: Anna Karenina – Halál-szóló
Dantzig/Schayk/Csajkovszkij: A hattyúk tava – Pas de trois, Pas de six szóló
Lang/Armstrong/Glass/Cage: To Familiar Spaces in Dream
Hill/Ravel: Battle of the Sexes – Szóló
Seregi//Goldmark/Hidas: A makrancos Kata – Grumio
Venekei/Stravinsky: Tűzmadarak
Glass/Cocteau: Les Enfants Terribles (Veszedelmes éden) – Dargelos (tánc)
Ekman/Haydn/Beethoven/Schubert: Cacti – Szóló fiú
Messerer/Krein: Laurencia – Mengo
Inger/Ravel/Pärt: Walking Mad
León/Lightfoot/Prado/Dominguez/Lecuona/Barretto/Los Panchos: Sad Case
McGregor/Talbot/White III: Chroma
Ekman/Karlsson/Satie/Brun: Episode 31 - Szóló fiú
Petipa/Solymosi/Mirzoyan/Prokofieva/Minkus/Deldevez/Delibes/Drigo/Auber: Paquita-szvit - Pas de trois fiú, Talizmán variáció (Petipa / Gusev / Drigo: The Talisman pas de deux)
Kylián/Mozart: Petite Mort
Forsythe/Schubert: A tökéletesség szédítő ereje – The Vertiginous Thrill of Exactitude
Manen/Különböző szerzők: Black Cake - 3. pas de deux
Lander/Czerny/Riisager: Etűdök – Szóló fiú
Hynd/Lehár: A víg özvegy - Camille de Rossillon

Előadásai az évadban

szeptember 4. 11:00
balett 12
Seregi László / Goldmark Károly / Hidas Frigyes

A MAKRANCOS KATA

Magyar Állami Operaház
szeptember 9. 19:00
balett 12
Seregi László / Goldmark Károly / Hidas Frigyes

A MAKRANCOS KATA

Magyar Állami Operaház
37. ifj. Harangozó Gyula bérlet
szeptember 15. 19:00
balett 12
Seregi László / Goldmark Károly / Hidas Frigyes

A MAKRANCOS KATA

Magyar Állami Operaház
06. Dózsa Imre bérlet
szeptember 18. 19:00
balett 12
Seregi László / Goldmark Károly / Hidas Frigyes

A MAKRANCOS KATA

Magyar Állami Operaház
34. Orosz Adél bérlet
október 8. 19:00
balett 14
Sir Kenneth MacMillan / Liszt Ferenc / John Lanchbery

MAYERLING

Magyar Állami Operaház
05. Hágai Katalin bérlet
október 14. 19:00
balett 14
Sir Kenneth MacMillan / Liszt Ferenc / John Lanchbery

MAYERLING

Magyar Állami Operaház
06. Dózsa Imre bérlet