Társulat

Szakács Attila

Szakács Attila

címzetes magántáncos, balettmester
 

Tagság kezdete a Magyar Állami Operaházban: 1998

Tanulmányok:
Magyar Táncművészeti Főiskola (1998)
Mesterek:
Szekeres Lajos, Gál Jenő, Adol Hamzin, Havas Ferenc, Keveházi Gábor, Dózsa Imre, Borisz Bregvadze, Roboz Ágnes, Loipa Araujo

Kurzusok:
Elmhurst School nyári kurzusa (1998)
Royal Ballet nyári kurzusa (1997)
Alicia Alonso nyári kurzusa (1996)
Palucca Schule (1995)

Versenyek:
Bécsi Balettverseny – 2. helyezés
Magyar Táncművészeti Főiskola háziversenye – 1. helyezés
II. Rudolf Nurejev Balettverseny

Díjak és elismerések:
Magyar Ezüst Érdemkereszt (2022)
Az évad legjobb kartáncosa (2007)
Pro Art díj (2005)
Keresztes Mária-díj (1998)

Vendégszereplések:
Limassol, Ciprus (2005)
Lisszabon (2000, 2005)
Kína (2004)
Hága (2004)
Belgrád (2004)
Los Angeles (2003)
San Diego (2003)
Pittsbourg (2003)
Toronto (2003)
Ravenna (2003)
New York (2002)
Lecce, Olaszország (2000)
Isztambul (2000)
Imatra, Finnország (2000)
Charleston (1997)

Főbb szerepek:
Eagling/Solymosi/Csajkovszkij: A diótörő
Novák/Bernstein: West Side Story  Riff
Seregi/Prokofjev: Rómeó és Júlia  Tybalt
Harangozó/Farkas: Furfangos diákok  Három csikós
Naisy/Conte: Mokka  Mokka-szóló
Manen/Piazzola: 5 tangó – Szóló
Fodor/Bach/Presser: A próba  Júdás, Üldözők
Seregi/Hacsaturján: Spartacus – Csörgős
Pártay/Csajkovszkij: Anna Karenina  Három művész, Kadétok
Egerházi/Dohnányi: Súlyos suhanások – Szóló
Egerházi/Árvai: Beszélő testek – Szóló
Lőcsei/Bartók: A csodálatos mandarin – Csavargó
Vajnonen/Csajkovszkij: A diótörő  Rózsakeringő szóló
Fodor/Boccherini: Boccherini-szonáták
Venekei/Szkrjabin: Fragilité
Pártay/Dvořák: Elfújta a szél  Rhett Butler
Harangozó/Kocsák: Hófehérke és a hét törpe  Vadász
Balanchine/Gershwin: Who Cares?
Petipa/Ivanov/Csajkovszkij: A hattyúk tava  Spanyol tánc
Seregi/Mendelssohn: Szentivánéji álom  Oberon 

Előadásai az évadban

szeptember 30. 19:00
klasszikus balett 8
Leonyid Lavrovszkij / Adolphe Adam

GISELLE

Erkel Színház – Nagyszínpad
október 3. 11:00
klasszikus balett 8
Leonyid Lavrovszkij / Adolphe Adam

GISELLE

Erkel Színház – Nagyszínpad
október 8. 19:00
klasszikus balett 12 premier
Vaszilij Vajnonen / Michael Messerer / Borisz Aszafjev

PÁRIZS LÁNGJAI

Erkel Színház – Nagyszínpad
október 9. 19:00
klasszikus balett 12
Vaszilij Vajnonen / Michael Messerer / Borisz Aszafjev

PÁRIZS LÁNGJAI

Erkel Színház – Nagyszínpad
október 10. 11:00
klasszikus balett 12
Vaszilij Vajnonen / Michael Messerer / Borisz Aszafjev

PÁRIZS LÁNGJAI

Erkel Színház – Nagyszínpad
október 10. 19:00
klasszikus balett 12
Vaszilij Vajnonen / Michael Messerer / Borisz Aszafjev

PÁRIZS LÁNGJAI

Erkel Színház – Nagyszínpad
október 16. 11:00
klasszikus balett 12
Vaszilij Vajnonen / Michael Messerer / Borisz Aszafjev

PÁRIZS LÁNGJAI

Erkel Színház – Nagyszínpad
október 17. 11:00
klasszikus balett 12
Vaszilij Vajnonen / Michael Messerer / Borisz Aszafjev

PÁRIZS LÁNGJAI

Erkel Színház – Nagyszínpad
november 12. 19:00
mix opera 8
Szörényi Levente – Bródy János

ISTVÁN, A KIRÁLY

Erkel Színház – Nagyszínpad
november 14. 11:00
mix opera 8
Szörényi Levente – Bródy János

ISTVÁN, A KIRÁLY

Erkel Színház – Nagyszínpad
november 14. 19:00
mix opera 8
Szörényi Levente – Bródy János

ISTVÁN, A KIRÁLY

Erkel Színház – Nagyszínpad
november 17. 19:00
mix opera 8
Szörényi Levente – Bródy János

ISTVÁN, A KIRÁLY

Erkel Színház – Nagyszínpad
november 18. 19:00
mix opera 8
Szörényi Levente – Bródy János

ISTVÁN, A KIRÁLY

Erkel Színház – Nagyszínpad
november 19. 19:00
mix opera 8
Szörényi Levente – Bródy János

ISTVÁN, A KIRÁLY

Erkel Színház – Nagyszínpad
november 20. 11:00
mix opera 8
Szörényi Levente – Bródy János

ISTVÁN, A KIRÁLY

Erkel Színház – Nagyszínpad
november 20. 19:00
mix opera 8
Szörényi Levente – Bródy János

ISTVÁN, A KIRÁLY

Erkel Színház – Nagyszínpad
február 18. 18:00
klasszikus operett 10
Ifj. Johann Strauss

A CIGÁNYBÁRÓ

Erkel Színház – Nagyszínpad
február 20. 18:00
klasszikus operett 10
Ifj. Johann Strauss

A CIGÁNYBÁRÓ

Erkel Színház – Nagyszínpad
február 25. 18:00
klasszikus operett 10
Ifj. Johann Strauss

A CIGÁNYBÁRÓ

Erkel Színház – Nagyszínpad
február 27. 11:00
klasszikus operett 10
Ifj. Johann Strauss

A CIGÁNYBÁRÓ

Erkel Színház – Nagyszínpad
március 4. 18:00
klasszikus operett 10
Ifj. Johann Strauss

A CIGÁNYBÁRÓ

Erkel Színház – Nagyszínpad
március 13. 19:00
mix opera 12 premier
Erkel Ferenc

HUNYADI LÁSZLÓ

Magyar Állami Operaház
március 14. 19:00
balett 14 premier
Sir Kenneth MacMillan / Liszt Ferenc / John Lanchbery

MAYERLING

Magyar Állami Operaház
március 16. 19:00
balett 14
Sir Kenneth MacMillan / Liszt Ferenc / John Lanchbery

MAYERLING

Magyar Állami Operaház
március 19. 11:00
balett 14
Sir Kenneth MacMillan / Liszt Ferenc / John Lanchbery

MAYERLING

Magyar Állami Operaház
március 24. 19:00
balett 14
Sir Kenneth MacMillan / Liszt Ferenc / John Lanchbery

MAYERLING

Magyar Állami Operaház
március 26. 19:00
balett 14
Sir Kenneth MacMillan / Liszt Ferenc / John Lanchbery

MAYERLING

Magyar Állami Operaház
március 27. 19:00
balett 14
Sir Kenneth MacMillan / Liszt Ferenc / John Lanchbery

MAYERLING

Magyar Állami Operaház
március 30. 19:00
balett 14
Sir Kenneth MacMillan / Liszt Ferenc / John Lanchbery

MAYERLING

Magyar Állami Operaház
április 2. 19:00
balett 14
Sir Kenneth MacMillan / Liszt Ferenc / John Lanchbery

MAYERLING

Magyar Állami Operaház
május 21. 11:00
balett 14
Seregi László / Szergej Prokofjev

RÓMEÓ ÉS JÚLIA

Magyar Állami Operaház
május 21. 18:00
balett 14
Seregi László / Szergej Prokofjev

RÓMEÓ ÉS JÚLIA

Magyar Állami Operaház
május 22. 11:00
balett 14
Seregi László / Szergej Prokofjev

RÓMEÓ ÉS JÚLIA

Magyar Állami Operaház
május 26. 18:00
balett 14
Seregi László / Szergej Prokofjev

RÓMEÓ ÉS JÚLIA

Magyar Állami Operaház
május 27. 18:00
balett 14
Seregi László / Szergej Prokofjev

RÓMEÓ ÉS JÚLIA

Magyar Állami Operaház
május 28. 18:00
balett 14
Seregi László / Szergej Prokofjev

RÓMEÓ ÉS JÚLIA

Magyar Állami Operaház
május 29. 19:00
balett 14
Seregi László / Szergej Prokofjev

RÓMEÓ ÉS JÚLIA

Magyar Állami Operaház