Társulat

Timofeev Dmitry

Timofeev Dmitry

principál, a 2018/2019-es évad Étoile-ja
 

Tagság kezdete a Magyar Állami Operaházban: 2013

Tanulmányok:
Vaganova Balletakadémia

Versenyek:
Mia Čorak Slavenska Nemzetközi Balettverseny – 1. helyezés (2010)

Díjak és elismerések:
Magyar Ezüst Érdemkereszt (2022)
A Magyar Nemzeti Balett Étoile-ja (2018/2019)
Solymosi művészeti díj (2016)
Oskar Harmoš-díj (2010, 2013)

Művészi pálya:
Horvát Nemzeti Színház – első magántáncos (2009–2013)
Izraeli Balett (2008–2009)

Főbb szerepek:
Seregi/Prokofjev: Rómeó és Júlia – Rómeó
Eagling/Solymosi/Csajkovszkij: A diótörő – Unokaöcs, Diótörő
Dantzig/Schayk/Csajkovszkij: A hattyúk tava – Siegfried
Kylián/Mozart: Petite Mort
Inger/Ravel/Pärt: Walking Mad
Bournonville/Gielgud/Løvenskiold: A Szilfid – James
Deane/Csajkovszkij: Csipkerózsika – Herceg, Kékszakáll
Deane/Csajkovszkij: A hattyúk tava – Herceg, Pas de trois
Deane/Prokofjev: Hamupipőke – Herceg
Deane/Minkus: Paquita – Szóló fiú
Deane/Csajkovszkij: A diótörő – Herceg
Orlikovszkij/Csajkovszkij: A diótörő – Herceg
Armand/Minkus: Don Quijote – Basilio, Espada
Balanchine/Bach: Concerto Barocco – Szóló
Hertel/Derevjanko/Hérold: A rosszul őrzött lány – Colas
Sečak/Prokofjev: Rómeó és Júlia – Rómeó
Vamos/Delibes: Montmartre-i Coppélia – Franz
Hynd/Lehár: A víg özvegy – Camille
Lander/Czerny: Études – Szóló fiú

Előadásai az évadban

szeptember 19. 11:00
kortárs balett
Alexander Ekman / Lukács András / Sol León & Paul Lightfoot

ÚJ(RA) LENDÜLETBEN

Eiffel Műhelyház – Bánffy Miklós terem
szeptember 22. 20:00
kortárs balett
Alexander Ekman / Lukács András / Sol León & Paul Lightfoot

ÚJ(RA) LENDÜLETBEN

Eiffel Műhelyház – Bánffy Miklós terem
szeptember 24. 19:00
klasszikus balett 8
Leonyid Lavrovszkij / Adolphe Adam

GISELLE

Erkel Színház – Nagyszínpad
szeptember 26. 11:00
klasszikus balett 8
Leonyid Lavrovszkij / Adolphe Adam

GISELLE

Erkel Színház – Nagyszínpad
október 8. 19:00
klasszikus balett 12 premier
Vaszilij Vajnonen / Michael Messerer / Borisz Aszafjev

PÁRIZS LÁNGJAI

Erkel Színház – Nagyszínpad
október 10. 11:00
klasszikus balett 12
Vaszilij Vajnonen / Michael Messerer / Borisz Aszafjev

PÁRIZS LÁNGJAI

Erkel Színház – Nagyszínpad
december 18. 11:00
klasszikus balett 6
Wayne Eagling / Solymosi Tamás / Pjotr Iljics Csajkovszkij

A DIÓTÖRŐ

Erkel Színház – Nagyszínpad
december 22. 19:00
klasszikus balett 6
Wayne Eagling / Solymosi Tamás / Pjotr Iljics Csajkovszkij

A DIÓTÖRŐ

Erkel Színház – Nagyszínpad
december 24. 11:00
klasszikus balett 6
Wayne Eagling / Solymosi Tamás / Pjotr Iljics Csajkovszkij

A DIÓTÖRŐ

Erkel Színház – Nagyszínpad
december 25. 11:00
klasszikus balett 6
Wayne Eagling / Solymosi Tamás / Pjotr Iljics Csajkovszkij

A DIÓTÖRŐ

Erkel Színház – Nagyszínpad
december 26. 18:00
klasszikus balett 6
Wayne Eagling / Solymosi Tamás / Pjotr Iljics Csajkovszkij

A DIÓTÖRŐ

Erkel Színház – Nagyszínpad
február 5. 11:00
klasszikus balett 6
Sir Frederick Ashton / Ferdinand Hérold

A ROSSZUL ŐRZÖTT LÁNY

Erkel Színház – Nagyszínpad
február 19. 11:00
klasszikus balett 6
Sir Frederick Ashton / Ferdinand Hérold

A ROSSZUL ŐRZÖTT LÁNY

Erkel Színház – Nagyszínpad
március 16. 19:00
balett 14
Sir Kenneth MacMillan / Liszt Ferenc / John Lanchbery

MAYERLING

Magyar Állami Operaház
március 24. 19:00
balett 14
Sir Kenneth MacMillan / Liszt Ferenc / John Lanchbery

MAYERLING

Magyar Állami Operaház
március 27. 19:00
balett 14
Sir Kenneth MacMillan / Liszt Ferenc / John Lanchbery

MAYERLING

Magyar Állami Operaház
április 2. 19:00
balett 14
Sir Kenneth MacMillan / Liszt Ferenc / John Lanchbery

MAYERLING

Magyar Állami Operaház
április 22. 20:00
klasszikus balett premier
M. Petipa / Solymosi T. / Mirzoyan A. / Prokofieva I. / W. Forsyte / H. Lander / L. Minkus / L. Delibes / F. Schubert /

KORLÁTOK NÉLKÜL

Eiffel Műhelyház – Bánffy Miklós terem
április 23. 11:00
klasszikus balett
M. Petipa / Solymosi T. / Mirzoyan A. / Prokofieva I. / W. Forsyte / H. Lander / L. Minkus / L. Delibes / F. Schubert /

KORLÁTOK NÉLKÜL

Eiffel Műhelyház – Bánffy Miklós terem
április 30. 11:00
klasszikus balett
M. Petipa / Solymosi T. / Mirzoyan A. / Prokofieva I. / W. Forsyte / H. Lander / L. Minkus / L. Delibes / F. Schubert /

KORLÁTOK NÉLKÜL

Eiffel Műhelyház – Bánffy Miklós terem
április 30. 19:00
klasszikus balett
M. Petipa / Solymosi T. / Mirzoyan A. / Prokofieva I. / W. Forsyte / H. Lander / L. Minkus / L. Delibes / F. Schubert /

KORLÁTOK NÉLKÜL

Eiffel Műhelyház – Bánffy Miklós terem
május 1. 11:00
klasszikus balett
M. Petipa / Solymosi T. / Mirzoyan A. / Prokofieva I. / W. Forsyte / H. Lander / L. Minkus / L. Delibes / F. Schubert /

KORLÁTOK NÉLKÜL

Eiffel Műhelyház – Bánffy Miklós terem
május 21. 11:00
balett 14
Seregi László / Szergej Prokofjev

RÓMEÓ ÉS JÚLIA

Magyar Állami Operaház
május 26. 18:00
balett 14
Seregi László / Szergej Prokofjev

RÓMEÓ ÉS JÚLIA

Magyar Állami Operaház
május 29. 19:00
balett 14
Seregi László / Szergej Prokofjev

RÓMEÓ ÉS JÚLIA

Magyar Állami Operaház
június 3. 20:00
kortárs balett premier
Venekei M. / T. Malandain / J. Kylián / I.Stravinsky / C. W. Gluck / W. A. Mozart

EGYENSÚLYBAN

Eiffel Műhelyház – Bánffy Miklós terem
június 4. 19:00
kortárs balett
Venekei M. / T. Malandain / J. Kylián / I.Stravinsky / C. W. Gluck / W. A. Mozart

EGYENSÚLYBAN

Eiffel Műhelyház – Bánffy Miklós terem
június 11. 19:00
kortárs balett
Venekei M. / T. Malandain / J. Kylián / I.Stravinsky / C. W. Gluck / W. A. Mozart

EGYENSÚLYBAN

Eiffel Műhelyház – Bánffy Miklós terem
június 25. 11:00
balett 12
John Cranko / Pjotr Iljics Csajkovszkij / Kurt-Heinz Stolze

ANYEGIN

Magyar Állami Operaház
június 26. 19:00
balett 12
John Cranko / Pjotr Iljics Csajkovszkij / Kurt-Heinz Stolze

ANYEGIN

Magyar Állami Operaház
június 29. 19:00
balett 12
John Cranko / Pjotr Iljics Csajkovszkij / Kurt-Heinz Stolze

ANYEGIN

Magyar Állami Operaház