Tanulmányok:
LFZF Szegedi Konzervatóriuma (2000) – Tanára: Berdál Valéria, Temesi Mária
Békéscsabai Bartók Béla Zeneművészeti Szakközépiskola – Tanára: Ürmössy Imre
Tanárok, mesterek:
Nagyné Keserű Ildikó, Bálint Zsuzsa, Misura Zsuzsa
Versenyek:
Rádió Énekverseny – Különdíj (2001)
Simándy Énekverseny – 1. helyezés (2000)
Díjak és elismerések:
Magyarország Érdemes Művésze (2019)
Liszt-díj (2014)
Magyar Állami Operaház Kamaraénekese (2014)
Oláh Gusztáv-díj (2013)
Príma-díj (2010)
Gundel-díj (2008)
Artisjus-díj (2004)
Év hangja (2004)
Művészi pálya:
Vendégszereplések: Csehország, Svájc, Kanada, Amerika, Japán, Finnország, Németország, Ausztria, Európa számos országa
Főbb szerepek:
Bartók: A kékszakállú herceg vára – Judit
Beethoven: Fidelio – Leonora
Bellini: Norma – Norma
Britten: Gloriana – Elizabeth
Janáček: Jenůfa – Jenůfa
Mozart: Idomeneo – Elektra
Mozart: Don Giovanni – Donna Elvira
Puccini: Turandot – Turandot
Puccini: Tosca – Tosca
Prokofjev: A tüzes angyal – Renata
R. Strauss: Ariadné Naxosz szigetén – Ariadné
R. Strauss: Elektra – Elektra
R. Strauss: Az árnyék nélküli asszony – Barak felesége
R. Strauss: Salome – Salome
Csajkovszkij: A pikk dáma – Lisa
Verdi: Attila – Odabella
Verdi: Macbeth – Lady Macbeth
Verdi: Nabucco – Abigail
Verdi: Otello – Desdemona
Verdi: Simon Boccanegra – Amelia
Wagner: Lohengrin – Ortrud
Wagner: Parsifal – Viráglány
Wagner: A walkür – Helmwige
Wagner: A nürnbergi mesterdalnokok – Éva
Wagner: A bolygó hollandi – Senta
Eötvös: A balkon – Carmen
Poulenc: A karmeliták párbeszédei
Szokolay: Vérnász
Korngold: A halott város – Marietta
Weber: A bűvös vadász – Ágota
Rálik Szilvia
Előadásai az évadban
-
november 5. 16:00
A WALKÜR
-
november 6. 15:00
SIEGFRIED
-
november 7. 15:00
AZ ISTENEK ALKONYA
-
november 10. 17:00
A WALKÜR
-
november 11. 16:00
SIEGFRIED
-
november 12. 16:00
AZ ISTENEK ALKONYA
-
november 17. 17:00
A WALKÜR
-
november 18. 16:00
SIEGFRIED
-
november 19. 16:00
AZ ISTENEK ALKONYA
-
január 25. 18:00
RUSZALKA
-
január 27. 19:00
RUSZALKA
-
január 31. 19:00
RUSZALKA
-
február 2. 19:00
RUSZALKA
-
február 4. 11:00
RUSZALKA
-
február 7. 19:00
RUSZALKA
-
február 9. 19:00
RUSZALKA
-
február 11. 19:00
RUSZALKA
-
április 19. 20:00
LES ENFANTS TERRIBLES (Veszedelmes éden)
-
április 21. 11:00
LES ENFANTS TERRIBLES (Veszedelmes éden)
-
április 28. 11:00
LES ENFANTS TERRIBLES (Veszedelmes éden)
-
november 7. 18:00
TURANDOT
-
november 13. 18:30
TURANDOT
-
november 19. 18:30
TURANDOT
-
november 24. 18:30
TURANDOT
-
november 29. 18:30
TURANDOT
-
február 20. 18:00
MACBETH
-
február 26. 18:30
MACBETH
-
március 2. 18:30
MACBETH
-
március 7. 18:30
MACBETH
-
június 5. 17:00
GIOCONDA
-
június 8. 18:00
GIOCONDA
-
június 13. 18:00
GIOCONDA